0850 247 07 34
info@abmorgroup.com
RestoPOS
ERP Uygulamaları
 
 Tedarik Zinciri Yönetimi:
 • Envanter yönetimi
 • Sipariş girişi
 • Satın alma
 • Ürün yapılandırması
 • Tedarikçi çizelgeleri
 
Stok Ve Depo Yönetimi:
RestoPOS çözümlerinden yararlanarak stok yönetiminizi sorunsuzca gerçekleştirebilirsiniz. Stoklarınızı ve depolarınızı tam anlamıyla kontrol altına alan stok ve depo yönetimi, isterseniz depo bazında isterseniz depo grupları bazında listeleme yapmanıza olanak tanıyor. Tek bir listede belirli malzemelerin miktarlarını görebilir ve böylece etkin bir stok yönetimi sağlarsınız.

RestoPOS Stok ve Depo Yönetimi İle Neler Yapabilirsiniz:
 • Stok-Depo bazında liste
 • Depo grupları
 • Seri-Lot bazında stok yönetimi
 • 5 Boyutlu stok takibi
 • Varyant özellikli stok takibi
 • Malzeme sınıflandırma ve ürün ağaç takibi
 • Konsinye ürün yönetimi
 • Stok Rezervasyonları
 • Son kullanma ve garanti takibi
 • Barkod ile malzeme giriş-çıkış işlemleri
 • Depo sayımı ve analizleri
 • Eksi stok, asgari ve azami stok miktar takibi
 • Alternatifli stok kullanımları
 • Sınırsız  sayıda standart ve miktarlı barkod tanımlama
 • Etiket dizaynları ve ürün barkodlama
 • Toplu / Hızlı stok bilgi ve fiyat güncellemeleri
 • Reçete, hızlı üretim, ters üretim
 • Envanter takibi
 • Mobil depo yönetimi
 • Mükerrer kart birleştirme
RestoPOS Stok ve Depo Yönetimi Programı Genel Özellikleri ve Avantajları:
 • Firmanız altında şubelerinizi, şubeleriniz altında depolarınızı tanımlayabilir, yetkilendirebilirsiniz. Tüm raporları şube ve depo bazında alarak performans ve verimlilik analizlerinizi yapabilirsiniz.
 • Malzeme miktarlarının eksiye düşmesi durumunda, asgari miktarı geçmesi durumunda hangi tepkinin verilebileceğini (hiç bir şey yapılmaması, sadece uyarı verilmesi, işlemin durdurulması) parametrik olarak tanımlayabilirsiniz.
 • Tarihsel bazda depo sayımlarınızı başlatabilirsiniz. Büyük depo sayımlarını ayrı ayrı personeller ile yapabilir, bu sayım sonuçlarını konsolide edebilir, sayım analizini anlık olarak raporlayabilir, tek tuşla sayım eksiği ve sayım fazlası tuşlarını oluşturabilirsiniz. Sayım eksiği ve sayım fazlası fişlerinin stok maliyetine etkisini parametrik olarak belirleyebilirsiniz. Depo sayımlarını malzemenin listeden seçimi ile, barkod okutarak, seri okutarak hem masaüstü bilgisayardan hem de Resto Mobil Programı üzerinden mobil cihazlar ile yapabilirsiniz.
 • Fiili ve Gerçek Stok miktar takibi ile konsinye takibi yapabilirsiniz. Rezerve edilen siparişler de fiili ve gerçek stok miktarlarını etkilemektedir.
 • Malzeme bazında sınırsız barkod tanımı yapabilirsiniz. Varyant modülü ile entegre olan bu özellik ile barkodların      hangi renk ve hangi bedene eşlendiği takibi yapılabilir. Standart barkodlar ile adetli takip edilen barkod tanımı yapabileceğiniz gibi KG gibi birimlerin takibinin yapıldığı miktarlı barkod tanımı da yapabilirsiniz.
 • Malzeme bazında grup kodu ve markaya ek olarak 10 farklı özel kod ve 10 farklı ek alan ile istediğiniz bilgileri malzemeleri gruplamak için kullanabilirsiniz. Dinamik alanlar modülü ile bu alanları sınırsız sayıda ve istediğiniz türde tanımlayabilirsiniz.
 • Toplu Bilgi Güncelleme fonksiyonu ile istediğiniz malzemelerin istediğiniz özelliklerini (fiyat, özel kod, marka …) tek tuşla güncelleyebilirsiniz. Örneğin, belirli bir grup stoğun perakende satış fiyatlarına %20 zam işlemini tek ekran üzerinden saniyeler içinde gerçekleştirebilir, marka eşleşmelerini güncelleyebilirsiniz.
 • Toplu İşlem fonksiyonu ile alım ve satış irsaliyelerini, siparişleri tek tek veya carilerine göre gruplandırarak faturalandırabilir, toplu olarak cari hesaplara borç veya alacak dekont girişi yapabilirsiniz.
 • Personeliniz tarafından mükerrer açılan stok kartı, cari hesap kartı, hizmet kartı gibi kartların birleştirilmesini sağlayabilirsiniz.
 • Sipariş Listesi siparişleri listelerken Ayrıntılı Sipariş Listesi siparişleri sipariş kalemi detayında listeler. Bu sayede rapor almaya ihtiyaç duymadan ekranlar üzerinden basit kolon filtrelemeleri ile örneğin malzeme bazında sipariş sevk durumlarına ulaşabilirsiniz. Hemen hemen tüm fiş listelerinin detaylarını listeleyen ayrıntılı listeler bulunmaktadır. Ayrıntılı Fatura Listesi, Ayrıntılı Banka Fişleri gibi. 
ERP, Kurumsal Kaynak Planlama anlamına gelen “Enterprise Resource Planning” kelimelerinden oluşmaktadır. ERP bir organizasyonun tüm veri ve proseslerinin tek bir noktada entegre edildiği bilgi sistemleridir. 

İşletmelerde mal ve hizmet üretimi için gereken iş gücü, makine, malzeme gibi kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan bütünleşik yönetim sistemlerine verilen genel addır. Kurumsal kaynak planlaması (ERP) sistemleri, bir işletmenin tüm veri ve işlemlerini bir araya getirmeye veya bir araya getirilmesine yardımcı olmaya çalışan ve genelde kullanımı kolay olan sistemlerdir. Klasik bir ERP yazılımı işlem yapabilmek için bilgisayarın çeşitli yazılım ve donanımlarını kullanır. ERP sistemleri temel olarak değişik verilerin saklanabildiği bütünleşik bir veritabanı kullanırlar.

Kurumsal kaynak planlaması anlam olarak, işletmenin tüm kaynaklarının birleştirilip, verimli olarak kullanılması için tasarlanmış sistemlere denmektedir. ERP kavramı ilk olarak üretim çevrelerinde kullanılmaya başlansa da; günümüzde ERP sistemleri çok daha geniş bir alanda telaffuz edilmektedir. ERP sistemleri, bir işletmenin iş alanına ya da ismine bakmadan, işletmenin tüm temel işlemlerini kendi yapısı altında toplayabilir. İşletmenler, kâr amacı olmayan kuruluşlar, vakıflar, hükümetler veya diğer varlıklar ERP sistemlerini kullanabilirler.

ERP sistemleri iki veya daha fazla yazılımı bir araya getirerek bir yazılım paketi halinde de sunulabilir. Bu gibi sistemlere ERP yazılım paketleri denir. RestoPOS Kurumsal Yönetim Sistemi, bu ERP yazılımlarından farklı olarak tüm yazılım paketlerini kendi bünyesinde barındırır. Böylece tek bir yazılımla tüm iş süreçlerinin yönetimi gerçekleştirilebilir.

Buna rağmen, ERP yazılım paketi tanımı daha çok büyük ve geniş uygulamalar için kullanılmaktadır. Bir ERP sistemi kullanıcının, iki veya daha fazla bağımsız yazılımın arayüzü ile karşılaşmasını engeller ve ek avantajlar sağlar. Yazılımların standartlaşmasını, birçok yazılım kullanmak yerine tek bir yazılım kullanılmasını, tüm veriler genellikler tek bir veri tabanında saklandığından kolay ve yüksek rapor alma, durum değerlendirme gücünü sağlar. RestoPOS Kurumsal Yönetim Sistemi, ayrıca sunduğu bulut altyapısı ile verilerinizi bulutta güvenli bir şekilde depolamanızı sağlar ve kullanıcıya hızlı bir şekilde zengin raporlama sunar.
Bir ERP yazılımı bünyesinde genelde bağımsız olarak çalışan üretim, finans, müşteri ilişkileri yönetimi, insan kaynakları, stok yönetimi gibi çeşitli uygulamalar bulunabilir. RestoPOS Kurumsal Yönetim Sistemi, bu çeşitli uygulamaları modüller bir yapıda sunarak kullanıcın doğru ve tam isteklerini karşılamak üzere yapılanmaktadır.

Özellikle, bazı işletmeler bir ERP sisteminin yalnızca bazı uygulamalarını seçip, bunları diğer ERP sistemleri veya bağımsız başka yazılımlar ile destekler. Böylece işletme ihtiyaç duyduğu ERP arayüzünü kendi oluşturmuş olur. İşletmeler RestoPOS Kurumsal Yönetim Sisteminde modülleri kullanıcı bazlı yetkilendirerek personele uygun bir arayüz oluşturulmasını sağlar.

Gerçekte komple bir ERP sisteminden bahsetmek çok zordur. ERP sistemlerini satın alarak, bünyelerinde uygulamak isteyen büyük işletmelerin özel ihtiyaçları vardır ve bazı özel ihtiyaçlar şu an hiçbir ERP sistemi üreticisi tarafından karşılanamamaktadır. Bu ihtiyaçları karşılamak için güçlü bir kişiselleştirme işlemi oluşturma ve değişik üreticilerden farklı modüller satın almanın yanı sıra, işletme bu modüller üzerinde tekrar mühendislik çalışması yapmalıdır. Günümüzde ideal olarak, üretim alanında faaliyet gösteren bir işletme, alanıyla ilgili tüm konularda aynı ERP sistemini kullanmaktadır. ERP sistemini kullanmak isteyen ancak küçük ve orta işletme olduğu için maliyetlerin yetersiz olduğu yerlerde Resto Kurumsal Yönetim Sistemi bu ihtiyacı mükemmel düzeyde karşılamaktadır.

Tek bir veritabanı, aşağıdaki alanlarında dahil olduğu çeşitli yazılım modüllerini bünyesinde barındırabilir. RestoPOS Kurumsal Yönetim Sistemi, tüm bu ayrı uygulamaları tek bir platformda toplayarak size bütünleşik bir kurumsal yönetim sunmaktadır; 
   
    
     
      
      Müşteriler, tedarikçiler ve çalışanlar için kişisel ve genel kullanıcı arayüzleri:
      Bir ERP yazılımı bünyesinde genelde bağımsız olarak çalışan üretim, finans, müşteri ilişkileri yönetimi, insan kaynakları, stok yönetimi gibi çeşitli uygulamalar bulunmaktadır. Resto Kurumsal Yönetim Sistemi tüm bu ayrı uygulamaları tek bir platformda toplayarak size bütünleşik bir kurumsal yönetim sunmaktadır.

      Firmaların ERP’yi tercih etmeleri için 5 önemli neden vardır;

      1-Entegre Finansal Bilgiler
      Firma CEO’su firma hakkında genel bir performans değerlendirmesi elde etmek istediğinde, pek çok farklı doğru bilgiye ulaşacaktır. Finansın kendine ait gelir rakamları mevcuttur, satışların farklı bir rakamı vardır ve buna benzer şekilde farklı departmanların farklı gelir tabloları olacaktır. ERP ise soru işareti bırakmayacak tek bir doğru tabloyu oluşturacaktır çünkü herkes aynı sistemi kullanır. Resto Kurumsal Yönetim Sistemi bünyesinde barındırdığı zengin hazır rapor şablonları ve kişinin rapor oluşturabileceği kullanışlı araçlarla çok çeşitli raporlar sunar.

      2-Entegre Müşteri Sipariş Bilgisi
      ERP sistemleri müşteri siparişlerinin müşteri ilişkileri temsilcileri tarafından alınıp, yükleme yapılana kadar ve finansın gönderdiği fatura bilgileri gibi tüm verilerin toplandığı yerdir. Birbirinden kopuk, iletişim kuramayan çok farklı sistemlerin yerine bu bilgiyi tek bir sistemde toplayarak, firmalara farklı lokasyonlarda gerçekleşen iş akışlarını, siparişleri daha kolay takip etmeyi, imalatı koordine etmeyi, fatura ve yükleme işlemlerini takip etmeyi sağlar. 

      3-Standardizasyon ve İmalat İşlem Hızlarının Artması
      İmalatçı firmalar, özellikle büyük birleşme ve satın almalar ile farklı iş üniteleri, iş yöntemleri, bilgisayar sistemleri olan kurumları bir sistemde altında toplar. ERP tüm bu farklı imalat aşamaları için bir standart metot geliştirir. Resto Kurumsal Yönetim Sistemi, küçük ve orta ölçekli üretim yapan işletmeler için oluşturduğu esnek standardizasyon sayesinde tüm bu iş akışları tek bir entegre bilgisayar sistemi ile zamanı olumlu kullanırken, verimliliği artırır ve maliyetleri düşürür.

      4-Stokları Optimize Eder
      İmalat iş akışlarını düzenleyerek, siparişin işletme için de hangi aşamada olduğunu görmemize imkan tanır. Çalışan sistem içinde stok kayıtlarının düzenli ve yeterli düzeyde kontrolünü sağlar, bu da müşterilere daha iyi teslimatlar imkanı tanırken, stok düzeyinin de firma için ideal seviye de olmasını ve yüklemelerin sorunsuz yürümesini sağlar. Resto Kurumsal Yönetim Sisteminde tüm süreçlerin akışı kolaylıkla yapılabilmektedir.

      5-İK Bilgilerinin Standardizasyonu
      Özellikle çok sayıda departmana sahip firmalarda, İK tek bir çatı altında toplanmamıştır, en basitinden çalışanların sosyal hakları, iletişim ve hizmetler gibi. ERP bu sorunu da çözer. Çoğu çözüm paketleri oldukça ayrıntılı gelişmiş çözümlerdir, her sektörün özel durumlarına göre geliştirilerek o sektör için tek bir çözüm olur adeta.

      Sonuç olarak çoğu kobiler, küçük ve orta ölçekli işletmeler ERP sistemlerini maliyetlerinden dolayı kullanmayı tercih etmemekte, bölünmüş bir yapıda, birden fazla yazılım kullanarak çözüme gitmektedir. Bu aşamada Resto Kurumsal Sistemi altyapısının gücüyle birlikte minumum maliyetle tek bir yazılım ile işletmelerin yönetiminin yapılmasını sağlamaktadır. 
       Mali Yönetim:
      • Genel hesap defteri
      • Nakit yönetimi
      • Nakit çıkışları
      • Nakit girişleri
      • Durağan varlıklar
       Müşteri İlişkileri Yönetimi:
      • Satış ve pazarlama
      • Komisyonlar
      • Hizmetler
      • Müşteri sözleşmeleri
      • Yardım hattı desteği
       İnsan Kaynakları Yönetimi:
      • İnsan kaynakları
      • Maaş bordroları
      • Çalışanların çalışma süresi ve devamlılığı

       
       Üretim:
      • Malzeme listeleme işlemleri
      • Kalite Kontrol
      • Maliyet yönetimi
      • Üretim işlemleri
       
       Proje Yönetimi:
      • Maliyet hesaplama
      • Listeleme işlemleri
      • Faaliyet yönetimi

       
      Üretim Cost Kontrol;
      RestoPOS Maliyet Yönetim Sistemi, konuk ağırlama işletmelerinin, ilk madde ve malzeme girişinden başlayarak; ürünlerin satışa hazır halde müşteriye sunulmasına kadar geçen tüm stok süreçlerini yönetmek üzere kurgulanmış bir stok takip yazılımıdır. İşletmenin sipariş, satınalma, depolama, sevkiyat, reçete, sayım, maliyetlendirme gibi tüm süreçlerini yönetir. 

      Sadece tek tuşla… Geçen ay ki bonfile satışlarınızın stoklarınızla neden tutmadığını görmek istemez miydiniz? Ya da satış sonrası kârlılığınızı, reçete maliyetlerinizi, ikram ve ödenmez giderlerinizi, satınalma rakamlarınızdaki değişimi? Tahmini ve gerçekleşmiş maliyetlerinizi sağlıklı bir şekilde görmek istiyorsanız, RestoPOS Maliyet Yönetim Sistemi, tam size göre!

      Nerede Kullanılır ?
      • Restoranlar
      • Kafe / Barlar
      • Gece Kulüpleri
      • Self Servis Restoranlar
      • Paket Servis İşletmeleri
      • Pastaneler
      • Oteller
      • Tatil Köyleri
      • Spor / Sağlık Merkezleri ve diğer konuk ağırlama işletmeleri…
      Ayrıca;
      1. Her türlü üretim yapan otomasyon işletmelerine,
      2. Toplu yiyecek üretimi yapan işletmelere,
      3. Hastane, okul gibi kuruluşların yemekhane ve kantinlerine kadar geniş bir yelpazede çözüm sunmaktadır.
      Neler Yapıla bilinir?
      1. İşletmenize yaptığınız tüm malzeme alımlarını kayıt altına alır; firma firma, ürün ürün analiz edebilirsiniz.
      2. Ürün, fiyat, satıcı firma verimliliklerini anlık olarak ölçebilir ve böylece satınalma süreçlerinizi denetim altına alabilirsiniz.
      3. Satış mallarınızın reçetelerini kayıt altına alır; alış ve satış fiyatlarına göre anlık reçete maliyetlerine ulaşabilirsiniz.
      4. İşletmenizin operasyonu gereği reçetelerinizin içeriği sürekli değişmektedir. Satış mallarına farklı tarihler için farklı reçeteler tanımlayarak bu değişimleri takibe alabilirsiniz.
      5. Yarı mamüller için reçete tanımı yapabilir ve bu reçeteler ile üretim süreçlerinizi takibe alabilirsiniz.
      6. Her yiyecek içecek işletmesine uyum sağlayabilen "açık üretim" ve "hızlı üretim" fonksiyonları sayesinde; ölçülmesi zor üretim operasyonunuzu denetim altına alabilirsiniz.
      7. Yapılan satışlarınız karşılığında reçetelerle otomatik stok düşümleri sağlayabilir ve işletmenizin olması gereken stok durumunu izleyebilirsiniz.
      8. Stok mallarınız için sınırsız birim / barkod tanımlayabilirsiniz. Sayımlarınızı barkodlu mobil terminal kullanarak yapabilirsiniz.
      9. Yapacağınız anlık sayımlarla envanter sayım farklarına ulaşır ve işletmenizi denetim altında tutabilirsiniz.
      10. Anlık olarak eldeki stok, min-max stok bilgilerine ulaşabilir bu bilgilere göre sipariş ve satınalma talebi oluşturabilirsiniz.
      RestoPOS’un üstün özelliklerle geliştirdiği RestoPOS Maliyet Yönetim Sistemi; stokların sipariş, satınalma işlemlerinden, müşteriye işlenmiş bir ürün halinde sunulmasına kadar geçen tüm süreçleri başarıyla yönetir. Sonuçları mali raporlar halinde hazırlar ve bu raporların rehberliğinde yönetimle ilgili kararlarınıza ışık tutarak sağlıklı bir rota çizmenize destek olur.

      RestoPOS Restoran Maliyet Yönetimi Faydaları:
      • Restoran Maliyet Yönetimi, Nakit akışını gözlemleme ve fazla ve gereksiz derecede stok bulundurmanın önüne geçer.
      • Satış maliyetlerini sizlere sunarak birim başı kar dereceniz hesaplanır.
      • Muhasebe ile entegre bir şekilde çalıştığı için belge ve faturalarınızın kontrollerini oldukça sağlıklı bir şekilde sunabilirsiniz.
      • Siparişlerinizin alış ve satış farklarını görebilirsiniz.
      • Zayi ve fire miktarlarını görerek bu alanda bu fireleri indirme çalışmaları yapabilirsiniz.
      • Tüm stok bilgilerinizi görebilirsiniz.
      • İsterseniz personel maaşlarını ve giderlerini de takip edebilirsiniz.

       Cost Kontol Amacı:
      • Cost Control, birim maliyetleri hesaplamaya yarar.
      • İşletmenin tüm iş akışını çok kolay bir şekilde organize edebilmenizi sağlar.
      • Planlamaya yardımcı olur.
      •  Personelin daha verimli bir şekilde işletme amaçları doğrultusunda çalışabilmesini sağlar.
      • Hedeflenen ve gerçekleşen sonuçlar arasındaki farkı görmek buna göre çalışmaları yoğunlaştırabilmenizi sağlar.
      • Kısaca Cost Control, işletmenin karlılığını yüksek tutmak, aynı zamanda yüksek standartlarda kaliteli hizmet verebilmek ve işletmenin tüm iş akışını planlı ve organize bir şekilde yönetilmesini sağlamaktır.
      • Cost Controller ise tüm bu cost control aşamalarını yöneten kişilere denmektedir. Sizde cost controller gibi faaliyetlerde bulunmak istiyorsanız mutlaka restoran maliyet yönetimi programlarını kullanmanız gerekmektedir. 
       
      Liste Başlık 3
      Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
      Liste Başlık 1
      Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
      Liste Başlık 2
      Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
      Liste Başlık 3
      Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
      0850 247 07 34
      info@abmorgroup.com

      Kurumsal

      Çözümlerimiz

      Ürünlerimiz

      Hizmetlerimiz